Месси слободан ударац није довољан јер је Аргентина држала нерешено од Чилеа

Фудбалски фудбал - Копа Америка 2021 - Група А - Аргентина в Чиле - Стадион Нилтон Сантос, Рио де Жанеиро, Бразил - 14. јун 2021. Аргентинац Лионел Месси пуца на гол РЕУТЕРС / Рицардо Мораес

РИО ДЕ ЈАНЕИРО - Аргентинац Лионел Месси постигао је један од својих слободних удараца као заштитни знак у првом полувремену, али Едуардо Варгас је изједначио Чиле у другом да би оставио почасти чак и на 1-1 на свом отварању Цопа Америца у Рио де Јанеиру у понедељак.

Када су се обе стране састале у квалификацијама за Светско првенство раније овог месеца, голман Чилеа Цлаудио Браво акробатски је спасио један слободан ударац Мессију, а други је погодио дрво, али овог пута играч Барселоне отишао је један бољи, увијајући сјајан сет у корнер мреже са 25 метара након 33 минута.

Иако су савладали Аргентину на пенале у финалу Цопа Америца 2015. и 2016. године, Чиле никада није победио своје комшије преко 90 минута на овом турниру и њихов задатак је постао још тежи након што је Месси отворио резултат.

Недостајући Алекис Санцхез због повреде, Чилеанци су се ипак узвратили за изједначење у 13. минуту у другом полувремену у прилично срећним околностима након што је ВАР консултација довела до тога да им је досуђен казнени ударац.

Моћан ударац Артура Видала сјајно је нациљао пречку Емилиано Мартинез, али Варгас је наставио да одбија кући.

Утакмица се играла на пустом стадиону Нилтон Сантос, месту дешавања у атлетици на Олимпијским играма 2016. године, при чему су обе стране заглибиле на лошем терену.

Чиле ће бити сретнији с бодом од Аргентине, која је сада ремизирала четири од последњих пет утакмица.

Аргентинци, са Месијем увек опасним, али крилни играч Стуттгарта Ницолас Гонзалез расипљив пред голом, имали су више шанси да освоје сва три бода.

шта је тело за бол

Имали смо шест или седам чистих прилика и пропустили смо их, а Чиле је добро извукао резултат, рекао је чувар Мартинез. Шансе које смо данас направили биле су довољне за победу са четири или пет.

Чиле, међутим, није ништа ако није отпоран и бранили су чврсто током, а посебно током последњих тренутака када су њихови противници убацивали лопте у казнени простор тражећи победника.

Парагвај преузима Боливију у другој утакмици групе А касније у понедељак, а Уругвај, пети тим у секцији, дебитује у петак.