Експлозија Кевина Дуранта у 49 тачака води Нетса до ивице серије 3-2

кевин дурант гаме 5 брооклин нетс нба плаи-офф

Кевин Дурант # 7 из Брооклин Нетс-а слави након што је у четвртој четвртини фаулиран против Милваукее Буцкс-а током 5. утакмице другог кола Источне конференције у Барцлаис Центер-у 15. јуна 2021. Елса / Гетти Имагес / АФП

Кевин Дурант је забележио 49 поена, 17 скокова и 10 асистенција док су Брооклин Нетс узвратили и победили Милваукее Буцкс са 114: 108 у уторак увече у 5. утакмици полуфинала Источне конференције у Њујорку.

Нетси, који су савладали дефицит од 17 поена у трећем кварталу, воде најбољу од седам серија 3-2 захваљујући једној од најупечатљивијих Дурантових посезонских представа. Они би се пласирали у своје прво финале Источне конференције од 2003. ако могу да победе у четвртак увече у Милваукееју. 7. утакмица, ако је потребно, играла би се у Брооклину у суботу.

пинои приде 33 ливе стреаминг

Дурант је поставио рекорд у франшизи по поенима у плеј-оф утакмици, пробивши границу од 43 коју је поставио Винце Цартер 2006. Такође је објавио своју другу постсезону у трипле-доублеу и придружио се чувару Куће славних Осцар Робертсон, Цхарлес Барклеи и Даллас Маверицкс Лука Донциц као четврти играч са најмање 40 поена, 15 скокова и 10 асистенција у постсезонској утакмици.

Дурант је са терена шутирао 16 од 23, извршио 4 од 9 покушаја за 3 поена и погодио 13 од 16 слободних бацања. Завршио је један бод стидљив у постсезонској каријери високо, постављен са Голден Стате Варриорсима у 6. утакмици финала Западне конференције 2019. против Лос Ангелес Цлипперса.

У уторак је Дурант постигао 31 поен у коначних 18:38, када су Нетси савладали Милваукее са 54-32. Постигао је 11 у трећем, да би Брооклин у року од 87-81 ушао у четврти, а затим довео Нетсе у вођство од 97-96 на 3-поена, преосталих 7:54.

Бацкс су изједначили утакмицу на 104 на кратком скакачу Јруе Холидаи-а са преосталих 2:24, али Нетси су повели на два слободна бацања Јамеса Хардена са 87 секунди до краја. Дурант је своју велику утакмицу завршио тројком и три слободна бацања у последњих 50,5 секунди.

Брооклин-ов Јефф Греен је додао 27 поена у плеј-офу у каријери, шутирајући 8 од 11 и погађајући 7 од 8 покушаја за 3 поена. Блаке Гриффин је за Нетсе убацио 17 поена, који су са пода подбацили 49,4%.

пхилиппине аирлинес канцеларија у сан францисцо-у

Харден је од сумњивог прешао у активног, али је на крају пуцао 1 од 10, са само пет поена. Претходне три утакмице је пропустио због стезања десног колена.

Гианнис Антетокоунмпо предводио је Милваукее са 34 поена и 12 скокова. Кхрис Миддлетон додао је 25, а Холидаи је чиповао 19 за Буцксе, који су такође погодили 49,4 посто на покушаје постизања голова на терену.

Антетокоунмпо, Холидаи и Миддлетон су комбиновали 22 поена док су Буцкс гушили Нетсеве и промашили 16 од 20 шутева, водећи Милваукее до вођства 29-15 након уводне четвртине. Гости су на полувремену држали предност од 59-43.